Girls Singles 2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erin Kauffman (Umatilla) Seed 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ashley Koch (MH)

 

Erin Kauffman (Umatilla) Seed 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morgan Mitchell (I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morgan Mitchell (I)

 

 

Janys Olsen (SC) Seed 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janys Olsen (SC) Seed 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariah McQown (St)

 

Janys Olsen (SC) Seed 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaylie McKague (H)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaylie McKague (H)

 

 

 

Amy Anfinson (Riv) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kayla Wilson (LG) Seed 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brenna Reitman (I)

 

Brenna Reitman (I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brenna Reitman (I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marla Harnden (WM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amy Anfinson (Riv) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desere Naugher (St)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chelsie Cunnigham (SC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chelsie Cunnigham (SC)

 

Amy Anfinson (Riv) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amy Anfinson (Riv) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Millar 3rd

 

Elizabeth Lougee (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caitlin Millar (MH) Seed 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Missy Morrelli (Riv)

 

Caitlin Millar (MH) Seed 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stephanie Smith (I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stephanie Smith (I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caitlin Millar (MH) Seed 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irene Routson (Umatilla)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irene Routson (Umatilla)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caitlin Remmington (WM)

 

Kim Gleeson (LG) Seed 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kim Gleeson (LG) Seed 6

 

 

Elizabeth Lougee (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kelsey Mitchell (LG)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kelsey Mitchell (LG)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doris Hill (Riv)

 

Moncia Miley (WM) Seed 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moncia Miley (WM) Seed 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorian Garcia (Riv)

 

 

Elizabeth Lougee (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katie Cunningham (SC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katie Cunningham (SC)

 

Elizabeth Lougee (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elizabeth Lougee (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Districts 2007--Ladies Doubles Bracket

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerst/Lyman (LG) Seed 1

 

 

 

 

 

Garcia/Martinez (Riv)

 

Gerst/Lyman (LG) Seed 1

 

 

 

Ross/Newport (Ir)

 

Natasha Pankratz/Katt Korpella (Umatilla)

 

 

 

 

 

Natasha Pankratz/Katt Korpella (Umatilla)

 

 

 

 

 

Natasha Pankratz/Katt Korpella (Umatilla)

 

 

 

 

 

 

 

Macri/Dyer (WM)

 

 

Gerst/Lyman (LG) Seed 1

 

 

 

 

Macri/Dyer (WM)

 

 

 

 

 

Neil/Ambirz (SC)

 

Garton/Daugherty (MH) Seed 8

 

 

 

 

 

Garton/Daugherty (MH) Seed 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerst/Lyman (LG) Seed 1

 

 

 

Gehrke/Carillo (ST) Seed 5

 

 

 

 

 

Archer/McNary (I)

 

Gehrke/Carillo (ST) Seed 5

 

 

 

 

 

Archer/McNary (I)

 

 

 

 

 

Cox/Cox (Riv)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grogan/Hadden (MH)

 

 

Gray/Richelderfer (SC) Seed 4

 

 

 

 

Kaitlin Kennedy/Megan Hendon (Umatilla)

 

 

 

 

 

Kaitlin Kennedy/Megan Hendon (Umatilla)

 

Gray/Richelderfer (SC) Seed 4

 

 

 

 

 

Gray/Richelderfer (SC) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerst/Lyman (LG) Seed 1

 

 

Miles/Yeats (LG) Seed 3

 

Miles/Yeats (LG)  3rd

 

 

 

Daugherty/Navarro (Riv)

 

Miles/Yeats (LG) Seed 3

 

 

 

 

 

Nichols/Gissel (WM)

 

 

 

 

 

Nichols/Gissel (WM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miles/Yeats (LG) Seed 3

 

 

 

Sandoval/Kelso (MH)

 

 

 

 

 

 

 

Sandoval/Kelso (MH)

 

 

 

 

 

Adams/Snyder (St)

 

Rietmann/Vandever (I)

 

 

 

 

 

Rietmann/Vandever (I)

 

 

 

 

 

Moore/re (CW)

 

 

 

Ashley Borden/Cristina Campos (Umatilla) Seed 2

 

 

 

Miller/Pfingston (I)

 

 

 

 

 

Miller/Pfingston (I)

 

Bird/McNabb (SC)

 

 

 

 

 

Bird/McNabb (SC)

 

 

 

 

 

McCarthy/O'Rielly (LG)

 

 

Ashley Borden/Cristina Campos (Umatilla) Seed 2

 

 

Lopez/Douglass (ST)

 

McCarthy/O'Rielly (LG)

 

 

 

 

 

Lopez/Douglass (ST)

 

Ashley Borden/Cristina Campos (Umatilla) Seed 2

 

 

 

Campos/Koizmi (Irr)

 

Ashley Borden/Cristina Campos (Umatilla) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Districts 2007--Gentlemen's Singles Bracket

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viet Bertram (St) Seed 1

 

 

 

 

 

Ben Taylor (MH)

 

Viet Bertram (St) Seed 1

 

 

 

Rafael Ramos (Ir)

 

Mac High

 

 

 

 

 

Elliot Holdman (H)

 

 

Viet Bertram (St) Seed 1

 

 

Elliot Holdman (H)

 

Josh Aldrich (WM) Seed 8

 

 

 

 

 

Tim Thomason (Riv)

 

Josh Aldrich (WM) Seed 8

 

 

 

 

 

William Wherli (I)

 

 

 

 

 

William Wherli (I)

 

 

 

Viet Bertram (St) Seed 1

 

 

 

Gustavo Manriquez (Umatilla) Seed 5

 

 

 

 

 

Kevin Hayden (SC)

 

Gustavo Manriquez (Umatilla) Seed 5

 

 

 

 

 

Tyler Francis (Ir)

 

 

 

 

 

Tyler Francis (Ir)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mike Baxter (Lg)

 

 

Tim Klose (St) Seed 4

 

 

 

 

Hamish Hinton (CW)

 

 

 

 

 

Hamish Hinton (CW)

 

Tim Klose (St) Seed 4

 

 

 

 

 

Tim Klose (St) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Tim Klose (St) 3rd

 

Viet Bertram (St) Seed 1

 

 

Kevin Eddy (Umatilla) Seed 3

 

 

 

 

 

Carlos Garcia (riv)

 

Kevin Eddy (Umatilla) Seed 3

 

 

 

Oscar Villegas (MH)

 

Carlos Garcia (riv)

 

 

 

 

 

Oscar Villegas (MH)

 

 

 

 

 

Aaron Exum (WM)

 

 

 

Toby Hosel (I) Seed 6

 

 

 

Erich Mielke (Lg)

 

 

 

 

 

 

 

Erich Mielke (Lg)

 

 

 

 

 

Ryan Bird (SC)

 

Toby Hosel (I) Seed 6

 

 

 

 

 

Toby Hosel (I) Seed 6

 

 

Fransisco Perez (I) Seed 2

 

 

Michael Schell (CW)

 

 

 

 

 

 

 

John Huntsman (WM)

 

 

 

 

 

John Huntsman (WM)

 

Luke Canavan (LG) Seed 7

 

 

 

 

 

Luke Canavan (LG) Seed 7

 

 

 

 

 

Justin Hair (MH)

 

 

Fransisco Perez (I) Seed 2

 

 

Michael Mendoza (Ir)

 

Justin Hair (MH)

 

 

 

 

 

Brian Fig (Umatilla)

 

Fransisco Perez (I) Seed 2

 

 

 

Brian Fig (Umatilla)

 

Fransisco Perez (I) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Districts 2007--Gentelman's Doubles Bracket

 

 

 

 

 

 

 

Oveson/Schierman (Lg) Seed 1

 

 

 

 

Loung/McKague (H)

 

Oveson/Schierman (Lg) Seed 1

 

 

 

 

Loung/McKague (H)

 

 

 

 

Ben Adams/Jake Stefani (Umatilla)

 

 

Oveson/Schierman (Lg) Seed 1

 

 

 

Campos/Shim (Ir)

 

 

 

 

 

 

Dunlap/Renshaw (St) Seed 8

 

 

 

 

Dunlap/Renshaw (St) Seed 8

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollerstrom/Anderson (LG) Seed 5

 

 

Alan Lougee/Josh Brown (Umatilla)

 

 

 

 

 

 

Mollerstrom/Anderson (LG) Seed 5

 

 

 

 

Mollerstrom/Anderson (LG) Seed 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollerstrom/Anderson (LG) Seed 5

 

 

 

Campbell/Raible (I)

 

 

 

 

 

 

Millar/Mitchell (MH) Seed 4

 

 

 

 

Millar/Mitchell (MH) Seed 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mollerstrom/Anderson (LG) Seed 5

 

Marshall Coleman/Curtis Watson (Umatilla) Seed 3

 

Oveson/Schierman (Lg) 3rd

 

 

 

 

Marshall Coleman/Curtis Watson (Umatilla) Seed 3

 

 

 

 

Faix/Primmer (St)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marshall Coleman/Curtis Watson (Umatilla) Seed 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martinez/James (MH)

 

 

 

 

 

 

Martinez/James (MH)

 

 

 

 

Curtis/Eyring (WM) Seed 6

 

 

Sargent/Giacalone (MH) Seed 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Fowler/Ramos (I)

 

 

 

 

 

 

Ibarra/Mejia (St)

 

 

 

 

Ibarra/Mejia (St)

 

 

 

 

 

 

 

Sargent/Giacalone (MH) Seed 2

 

 

 

Wolf/Mills (LG)

 

 

 

 

 

 

Sargent/Giacalone (MH) Seed 2

 

 

 

 

Sargent/Giacalone (MH) Seed 2